Nasza akcja: Miło nam poinformować, że nasza akcja „Informuj odpowiedzialnie” dobiegła końca i udało się nam wyłonić Twórców, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem i pozytywną aktywnością w trakcie trwania epidemii. Ich działalność w sieci szerzyła dobre praktyki, rozpowszechniała rzetelne informacje oraz wspierała odbiorców. Bardzo Wam za to dziękujemy ❤️🙏

 

Przypominamy, że celem naszej akcji było nagrodzenie Influencerów, którzy w tych trudnych i dziwnych czasach wykazują troskę o społeczeństwo i rozpowszechniają sprawdzone informacje, popularyzują właściwe zachowania i wspierają walkę z epidemią. Więcej o naszej inicjatywie przeczytacie w tym wpisie na naszym blogu.

 

Spłynęły do nas setki zgłoszeń prezentujące różne kandydatury. Postanowiliśmy nagrodzić kilkunastu Twórców, którzy naszym zdaniem w największym stopniu poświęcili swój czas i energię na rzecz dobra ogółu i wspierają nas w tych trudnych chwilach. Niektórzy z nich wręcz zaangażowali własne środki finansowe w pomoc. Wszystkim im należą im się brawa i podziękowania. Ze swojej strony przekazujemy im pamiątkowe medale i dyplomy.

Lista laureatów:

Anna i Robert Lewandowscy (@annalewandowskahpba @_rl9) – Małżeństwo przekazało 1 mln euro na pomoc w walce z epidemią koronawirusa.

Jessica Mercedes Kirschner (@jemerced) – Jej marka odzieżowa VECLAIM przekazała ponad 2000 maseczek ochronnych personelowi medycznemu najbardziej potrzebujących placówek w Polsce.

Natalia Maczek (@natalia_maczek) – Jej marka odzieżowa M I S B H V uszyła 5000 maseczek, które zostały przekazane krakowskim szpitalom, a środki zebrane w efekcie sprzedaży drugiej części maseczek trafiły do WHO.

Agnieszka Trolese (@tasteandtravel_pl) – Regularnie przekazuje najnowsze informacje dotyczące epidemii i pokazuje jak funkcjonować podczas restrykcyjnej kwarantanny. Wraz z rodziną zamieszkuje jedno z włoskich miasteczek nieopodal Wenecji. W początkowej fazie epidemii było to szczególnie cenne źródło informacji.

Anna Skura (@whatannawears) – Dzięki swojej akcji #wspieramwkryzysie pomogła wielu małym przedsiębiorcom. Choć sama ma obawy co do obecnej sytuacji, stara się być dobrej myśli i podnosi na duchu swoich odbiorców.

Tomasz Rożek (YT – Nuka. To Lubię) – Jest fizykiem i w swoich filmach przekazuje jasne i rzetelne informacje związane z epidemią, które są poparte naukowo. Obala wiele mitów na temat koronawirusa.

Agnieszka Wojciechowska (YT – Okiem Chemika) – Pasjonuje się farmacją oraz chemią. W swoich filmach daje praktyczne porady pomagające podnieść poziom bezpieczeństwa w trakcie epidemii.

Karol Gązwa (@blowek) – Jako pierwszy i dotychczas jedyny YouTuber przeprowadził wywiad z premierem Morawieckim. Wywiad dotyczył epidemii. Dzięki temu już na samym początku rozwoju zagrożenia udało się uzyskać odpowiedzi na wiele kwestii, które trapiły młodych, zaskoczonych wirusem Polaków i pokazać im powagę sytuacji.

Anna Cykowska (@medicine.italy) – Studentka medycyny. Dba o przepływ rzetelnych faktów w sieci na temat obecnej sytuacji i stara się trafiać przekazem do celebrytów, którzy karmią swoich followersów fałszywymi informacjami o epidemii.

Kasia Woźniak (@mama.i.stetoskop) – Jest mamą, lekarką oraz prowadzi kanał na You Tube. Udziela na nim odpowiedzi na wiele pytań związanych z epidemią, w oparciu o rzetelną wiedzę medyczną.

Michał Domaszewski (@michal_domaszewski) – Lekarz rodzinny i YouTuber. Obala mity na temat wirusa, a przy tym stara się rozweselić swoich odbiorców codzienną dawką humoru.

Łukasz Bok (@lukaszbok_kiks) – Codziennie serwuje porcję świeżych i sprawdzonych informacji z Polski oraz ze świata. Regularnie informuje na temat nowych decyzji rządu, liczby zakażonych oraz wyzdrowiałych oraz o wielu innych zmianach jakie zachodzą w związku z panującą epidemią.

Agnieszka Ptaszyńska (zaleznawpodrozy.pl) – Jest ogromną wielbicielką Włoch, które zna jak własną kieszeń. W przejmujący sposób relacjonuje na blogu przebieg epidemii w poszczególnych regionach kraju. Szczególnie w początkowej fazie rozwoju epidemii te relacje były pomocne. Pokazywały narastające zagrożenie.

Michał Sitnik (tabliczni.pl) – Ciekawe spojrzenie na wirusowe zagrożenie z punktu widzenia technologii. Informacje o rozwiązaniach softwareowych i hardwareowych pomagających przeciwdziałaniu epidemii.

Łukasz Ropczyński (@kierunekwlochy) – Miłośnik Włoch, który codziennie dostarcza swoim odbiorcom najświeższe informacje o tym kraju dotkniętym epidemią, a także przedstawia ciekawe inicjatywy i rozwiązania jakie planuje wprowadzić włoski rząd. Ważne źródło informacji w początkowej fazie rozwoju zagrożenia.

Łukasz Durajski (doktorekradzi.pl) – Dobrze podane, aktualne informacje na temat epidemii zweryfikowane przez lekarza. Łukasz Durajski obala mity w oparciu o badania i wiedzę medyczną.

Dorota Chojnowska (alepieknyswiat.pl) – Prowadzi kronikę kwarantanny, w której zapisuje swoje przemyślenia i pokazuje jak radzić sobie z lockdownem.

Edit: W związku z wycofaniem się jednej z laureatek z listy nagrodzonych, co miało miejsce po wcześniejszym przyjęciu nagrody, edytujemy listę zwycięzców. Jednocześnie informujemy, że lista nagrodzonych nie jest rankingiem, dlatego zdecydowaliśmy się usunąć numerację porządkową.

 

Pięknie dziękujemy wszystkim nagrodzonym za ich wkład społeczny, odpowiedzialne informowanie i gratulujemy zdobytych medali! ❤️🙏🥇☺

 

Dziękujemy również wszystkim tym, którzy przesłali do nas zgłoszenia.
Super, że w obecnej sytuacji potrafimy być dla siebie wsparciem i możemy na sobie polegać.
Korzystajmy z rzetelnych źródeł informacji. Nasi zwycięzcy każdego dnia wkładają sporo pracy w to, byśmy bazowali na świeżych i sprawdzonych informacjach, angażują środki finansowe lub inne swoje aktywa w realną pomoc. Wspierajmy ich na co dzień w kanałach społecznościowych.

 

Przystępując do akcji „Informuj odpowiedzialnie” zastrzegliśmy sobie prawo do piętnowania złych praktyk. Wahaliśmy się czy faktycznie rozszerzyć naszą akcję o ten element. Zupełnie niezależnie, ubiegł nas i wyręczył w tym YouTuber Gargamel – dziękujemy! 😉
W swoim ostatnim video ukazuje nieodpowiedzialne praktyki kilku Influencerek i Influencerów.

 

 

Życzymy Wam i sobie żeby niedogodności związane z lockdownem skończyły się prędzej niż później i żebyśmy mogli cieszyć się, jeśli nie pełnią życia, to chociaż częścią. Ale bądźmy realistami, sytuacja będzie wracała na poprzednie tory powoli i stopniowo. Znajdźmy w sobie siłę i odpowiedzialność żeby przez to bezpiecznie przejść. Tymczasem stosujmy się do oficjalnych zaleceń i bądźmy dobrej myśli 😊