Czym jest REACHaBLOGGER?

 

REACHaBLOGGER jest platformą, która powstała aby ułatwić współpracę na linii Bloger – Reklamodawca. Mówiąc o platformie mamy na myśli marketplace działający online, na którym od ręki możesz kupić publikacje od Blogerów (jak w sklepie, tylko taniej niż w sklepie!).

 

REACHaBLOGGER umożliwia kooperację bezpośrednio z Blogerami na atrakcyjnych warunkach finansowych. Zarejestruj się i sprawdź. To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje. Po rejestracji zapoznasz się z pełną ofertą zrzeszonej u nas blogosfery.

Kim jesteśmy
Dotarcie - 100%
Reklama produktu - 100%
Reklama marki - 100%
Ruch - 70%
Sprzedaż - 60%
SEO - 50%

My w liczbach

 

Na platformie jest zarejestrowanych około 5 000 blogów. Są z nami Blogerzy z dużym dorobkiem i zasięgami oraz początkujący.

 

Dla kogo jesteśmy? Z REACHaBLOGGER korzystają: agencje digitalowe i PR, agencje reklamowe o szerokim profilu działania, agencje digital i social media oraz platformy e‑commerce, agencje SEO i w końcu marki.

 

Platforma działa od 2014 roku i bardzo dynamicznie wzrasta co roku podwajając swoje przychody.

„[…] Widzę naprawdę ogromny potencjał w tym pomyśle i uważam, że będąc blogerem warto jest się zarejestrować, opisać odpowiednio swojego bloga i nawet jeśli żadne interesujące zlecenie nie wpadnie w oko – zapomnieć i czekać na maila.”

– Advertising is exciting

Łączymy blogerów i klientów

 

Mówiąc o Blogerze mamy na myśli osoby prowadzące blogi na www, profile na Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter, Pinterest i oczywiście kanały na YouTube. Zapraszamy również wydawców. Jednym słowem Blogerze, Vlogerze, Influencerze czy Wydawco – jeśli nie jesteś jeszcze u nas, zaprawdę powiadamy Ci zarejestruj się i zarabiaj.

 

Reklamodawco, dzięki REACHaBLOGGER możesz łatwo i szybko znaleźć Blogera, który wesprze Twoje działania promocyjne. Po zarejestrowaniu się zobaczysz na jakich warunkach finansowych mogą współpracować z Tobą poszczególni Blogerzy. Po prostu poznasz ceny publikacji na konkretnych blogach. A mamy ich całą masę.

Kim jesteśmy
Kim jesteśmy

 

Blogerze, na REACHaBLOGGER możesz przejrzeć aktualne oferty od Reklamodawców i opublikować swoją ofertę skierowaną do nich. Niektórzy Reklamodawcy (zachęcamy do tego) działają aktywnie i publikują swoje oferty współpracy. Mamy do tego specjalną sekcję. Inni po prostu wybierają spośród ofert Blogerów.

 

Jednym słowem jesteśmy od tego, żeby Was łączyć i ułatwiać Wam współpracę biznesową 😊 Co z tego mamy? Pobieramy od Blogera 15% prowizji za opublikowany wpis.

Równowaga pomiędzy Reklamodawcą a Blogerem

 

Bloger oferuje
na własnych zasadach.
Przy pomocy katalogu
blogów docierasz do Klientów
w łatwy i szybki sposób.

Klient zleca
na swoich zasadach.
Tworzysz własne zlecenia
i wybierasz spośród ofert
Blogerów.

 

Z katalogu zleceń korzystają Blogerzy, którzy zgłaszają chęć realizacji na zasadach Klienta.

Z katalogu blogów Klienci kupują na zasadach opisanych przez Blogerów.

„Z perspektywy reklamodawcy, korzystanie z takiej platformy jak REACHaBLOGGER też jest proste – samo zlecenie marka wystawia bezpłatnie (prowizja pobierana jest z wynagrodzenia blogera).”

– INN:Poland

Nasz produkt: wpis inspirowany

 

Podstawową formą reklamy na blogu, którą oferuje REACHaBLOGGER, jest wpis inspirowany. Jak to działa? Klient zleca Blogerowi wpis, a Bloger tworzy treść z przeznaczeniem do publikacji na swoim blogu, inspirując się produktem, usługą lub notką otrzymaną od Klienta. Czasami wpis inspirowany ma charakter bardziej opisowy, innym razem jest bardziej testem produktowym czy udziałem Blogera w konkursie Reklamodawcy. To co określicie jako wpis inspirowany zależy tylko od Was. Ważne żeby jego efektem była publikacja na blogu.

 

Za zrealizowaną usługę reklamową Reklamodawca uiszcza opłatę Blogerowi za pośrednictwem platformy REACHaBLOGGER. Dopuszczamy również rozliczenia barterowe (o ile Bloger jest zainteresowany taką współpracą).

Kim jesteśmy
Kim jesteśmy

 

Warunki, które oferują Blogerzy na REACHaBLOGGER, są bardzo dobre w stosunku do oferowanych przez tradycyjne media, a sam proces jest realizowany bardzo sprawnie. Dzięki temu nasi klienci do nas wracają. Niektórzy z nich zrealizowali już po kilkadziesiąt kampanii! 😊

 

Jedną z wielu naszych zalet jest to, że Reklamodawca wpłaca na platformę dowolną kwotę (na przykład 1 230 zł) i otrzymuję FV od REACHaBLOGGER. A platforma przyjmuje na siebie rozliczenia z kilkoma czy kilkunastoma blogerami (umowy o dzieło, pity, FV). Dla Was jest to oszczędność czasu i energii, a my dzięki doskonale zorganizowanemu procesowi jesteśmy w stanie sprawnie te zobowiązania zrealizować.

Ochrona interesów obu stron

 

Transakcja odbywa się w oparciu o zasady platformy, które gwarantują ochronę interesów obu stron.

 

Każda transakcja odbywa się na zasadach Escrow – opłata za wpis bezpiecznie czeka na pomyślne zakończenie transakcji i akceptację obu stron.

Kim jesteśmy

Potencjał reklamowy blogów określają:

 • deklarowane dane,
 • screeny z tego systemów statystycznych,
 • ocena oferty w skali 0-10 przez zespół ReachaBlogger (RaB Score),
 • parametry kanałów Social Media takie jak liczba fanów, followersów, subskrybentów, etc.,
 • każdy blog ma przypisaną ocenę 1-5, którą jest średnią ocen po zakończonych transakcjach.

Po co reklamować się na blogach?

 

Blogerzy coraz częściej i chętniej nawiązują współpracę z firmami, umiejętnie wykorzystując swoją przewagę nad tradycyjnymi mediami. Blogi mają określony zasięg i grupę docelową, Blogerzy są wpływowi, a ich publikacje cieszą się większym zainteresowaniem niż standardowe przekazy reklamowe.

 

Autorzy blogów są też znacznie bardziej elastyczni niż tradycyjne media i gotowi szybko wypracować indywidualne podejście. Blogerzy w końcu są zwykle twórcami i tworzywem – dzięki temu w kampaniach można wykorzystać zarówno ich blogi jak i ich samych (o ile są zainteresowani taką formą współpracy, wielu jest).

„ReachaBlogger to narzędzie bardzo przydatne w realizacji naszej strategii content marketingowej. Dzięki korzystaniu z serwisu regularnie zamieszczamy wartościowe treści na blogach, co sprzyja pozycjonowaniu naszych stron internetowych. Cenimy sobie przyjazny interfejs, łatwą obsługę i minimum formalności przy współpracy. […]”

– Maciej Partyka, specjalista ds. Promocji, ATAS

Reklamodawca: Jak zacząć?

 

 1. Zarejestruj się. Za darmo. Bez zobowiązań. Tutaj >>
 2. Wybierz blogi (lub profile SoMe) z interesującej Cię kategorii (mamy 60 kategorii do wyboru).
 3. Przefiltuj blogi określając tematykę, typ medium, zasięg medium i cenę za publikację reklamową. W ten sposób zawęzisz listę. Masz do dyspozycji RaB Score – ocenę każdego medium w skali 0-10 wykonaną przez nasz zespół. Możesz posortować blogi wg tego parametru i w ten sposób znajdziesz najlepsze oferty. Możesz też posortować blogi wg ocena – czyli wg ocen innych Reklamodawców, którzy współpracowali z Twórcami. Te narzędzia w znacznym stopniu ułatwią Ci selekcję.
 4. Wybierz blogi z listy (dostępny jest widok tabeli, który umożliwia przeniesienie listy do prezentacji czy Excella). W ten sposób w 15 minut masz gotowy media plan.
 5. Jeśli się zdecydujesz klikając przy każdym blogu „Kup teraz” możesz kupić publikację za podaną cenę. I tak samo każdą kolejną. Tylko najpierw musisz zasilić swoje konto na platformie. Zrobisz to tu >>
 6. Platforma przeprowadzi Cię dalej przez komunikację z Blogerem. #bedziepanzadowolony 😉
 7. Działamy w oparciu o system escrow – wypłata środków za publikację Blogerowi następuje po akceptacji linku z publikacją Reklamodawcy.
Kim jesteśmy
Kim jesteśmy

Bloger: Jak zacząć?

 

 1. Zarejestruj się. Za darmo. Bez zobowiązań. Tutaj >>
 2. Dodaj bloga i podaj cenę za publikację na Twoim blogu.
 3. Dodaj swoje kanały SoMe jak odrębne media i wyceń je.
 4. Upewnij się, że dodałeś swój avatar, fajną grafikę reprezentującą Twoją ofertę oraz krótki, atrakcyjny opis swojej oferty. Nie zapomnij o załączeniu 3 screenów pokazujących liczbę userów wg. Twoich statystyk.
 5. Zarabiaj biernie po prostu czekając na kontakt od reklamodawcy lub czynnie odpowiadając na oferty Reklamodawców! 😊
Zare­je­struj się aby poznać ceny publikacji

Zare­je­struj się bez żad­nych zobo­wią­zań. To nic nie kosz­tuje. Po reje­stra­cji poznasz warunki współ­pracy z każ­dym z Blo­ge­rów, któ­rzy są na REACHaBLOGGER.

Jeśli masz pytania zapraszamy do sekcji FAQ

Odwiedź naszą sek­cję FAQ. Uzy­skasz w niej odpo­wie­dzi na więk­szość pytań. Jeśli będziesz potrze­bo­wał wię­cej infor­ma­cji zawsze możesz do nas napi­sać/zadzwo­nić.