Czym jest REACHaBLOGGER?

 

REACHaBLOGGER jest platformą, umożliwiającą bezpośrednią współpracę pomiędzy Reklamodawcami (Klientami) i Twórcami (Influencerami). Jesteśmy marketplacem, przez który Reklamodawcy realizują płatne i barterowe współprace reklamowe z Twórcami.

 

REACHaBLOGGER daje Reklamodawcom dostęp do Katalogu ofert Blogerów, Influencerów, YouTuberów i umożliwia zakup publikacji reklamowych wg. podanych cen i zasięgów. Reklamodawcy mogą też publikować Zlecenia na platformie, a Twórcy mogą się zgłaszać do tych Zleceń.

Kim jesteśmy
Rekomendacje - 100%
Product awareness - 100%
Brand awareness - 100%
SEO - 100%
Sprzedaż - 80%
Traffic - 50%

My w liczbach

 

Na platformie jest dostępnych online ponad 7.000 ofert Twórców. Są z nami Influencerzy z dużym dorobkiem i zasięgami oraz początkujący.

 

Za pomocą REACHaBLOGGER zrealizowanych zostało ponad 18.000 płatnych współprac reklamowych oraz kilka tysięcy współprac barterowych. Mamy ponad 16.000 zarejestrowanych Reklamodawców. Nasza platforma generuje około 25.000 wizyt miesięcznie. Na stronie głównej publikujemy liczby pochodzące wprost z systemu platformy.

 

Platforma działa od 2014 roku i dynamicznie się rozwija.

„[…] Widzę naprawdę ogromny potencjał w tym pomyśle i uważam, że będąc blogerem warto jest się zarejestrować, opisać odpowiednio swojego bloga i nawet jeśli żadne interesujące zlecenie nie wpadnie w oko – zapomnieć i czekać na maila.”

– Advertising is exciting

Łączymy Twórców i Klientów

 

Mówiąc o Twórcy mamy na myśli Influencerów i Blogerów, czyli osoby prowadzące blogi Web, profile na Facebook, Instagram, Snapchat, TikTok, Twitter, LinkedIn, Pinterest i oczywiście kanały YouTube, Twitch, a także Podcasty.

 

Reklamodawco, dzięki REACHaBLOGGER możesz łatwo i szybko znaleźć Twórcę, który wesprze Twoje działania promocyjne. Po zarejestrowaniu się zobaczysz na jakich warunkach finansowych mogą współpracować z Tobą poszczególni Influencerzy. Poznasz ceny publikacji na konkretnych blogach i profilach socialowych oraz ich zasięgi (Katalog ofert). Możesz też opublikować Zlecenie, do którego zgłoszą się Influencerzy.

Kim jesteśmy
Kim jesteśmy

 

Twórco, na REACHaBLOGGER możesz opublikować swoją ofertę, która trafi do Katalogu ofert. Możesz też regularnie przeglądać aktualne Zlecenia od Reklamodawców (Katalog zleceń) i zgłaszać się do nich. Wiedz, że tylko niektórzy Reklamodawcy publikują swoje Zlecenia. Inni po prostu wybierają spośród Katalogu ofert Influencerów.

 

Jednym słowem jesteśmy od tego, żeby Was łączyć i ułatwiać Wam bezpośrednią współpracę biznesową. Co z tego mamy? Pobieramy od Twórcy 15% prowizji za opublikowany wpis ? oraz mikro opłaty wg Cennika. Są to najniższe opłaty na rynku, w pełni transparentne.

Równowaga pomiędzy Reklamodawcą a Influencerem

 

Influencer oferuje
na własnych zasadach.
Przy pomocy Katalogu
ofert docierasz do Klientów
w łatwy i szybki sposób.

Klient zleca
na swoich zasadach.
Tworzysz własne Zlecenia
i wybierasz spośród ofert
Influencerów.

 

Z Katalogu zleceń korzystają Twórcy, którzy zgłaszają chęć realizacji na zasadach Klienta.

Z Katalogu ofert Klienci kupują na zasadach opisanych przez Influencerów.

„Jak to działa? Otóż bloger bezpłatnie rejestruje się na platformie REACHaBLOGGER, opisuje swój blog, warunki współpracy, stawkę za wpis sponsorowany. Reklamodawcy sami zgłaszają się do niego bądź – może on wybierać wśród ofert publikowanych na platformie przez reklamodawców. Z perspektywy reklamodawcy, korzystanie z takiej platformy jak REACHaBLOGGER też jest proste (…) Widzi stawki, poznaje zasięg i może ocenić jakość bloga czy vloga w kontekście oczekiwanej skuteczności.”

– INN:Poland

Współpraca i wynagrodzenie

 

Podstawową formą współpracy reklamowej z Influencerem, którą oferujemy jest publikacja sponsorowana. Klient zleca Twórcy publikację, a Influencer tworzy treść z przeznaczeniem do publikacji na swoim medium, inspirując się produktem, usługą, notką otrzymaną od Klienta lub udziałem w wydarzeniu. Publikacja może mieć miejsce na blogu webowym, w kanale social media Twórcy lub w kilu miejscach jednocześnie (w zależności od tego jak się umówicie za pomocą panelu platformy). Czasami wpis sponsorowany ma charakter bardziej opisowy, w innym wypadku to post lub seria postów na Instagramie czy Facebooku z autorskimi zdjęciami lub autorskie video opublikowane na kanale Influencera na YouTube, TikTok, Snapchat, Twitch, itd. Przez platformę można zlecać też prace kreatywne Influencerom: copywriting, zdjęcia, video do wykorzystania w kanałach Klienta (Zlecenia: Praca).

 

Kim jesteśmy
Kim jesteśmy

 

Za zrealizowaną usługę reklamową Reklamodawca uiszcza opłatę Blogerowi za pośrednictwem platformy REACHaBLOGGER. Dopuszczamy również rozliczenia barterowe (o ile Bloger jest zainteresowany taką współpracą).

Warunki, które oferują Blogerzy na REACHaBLOGGER, są bardzo dobre w stosunku do oferowanych przez tradycyjne media, a sam proces jest realizowany bardzo sprawnie.

Jedną z wielu naszych zalet jest to, że Reklamodawca wpłaca na platformę dowolną kwotę i otrzymuje Fakturę od REACHaBLOGGER. A platforma przyjmuje na siebie rozliczenia z kilkoma czy kilkunastoma influencerami: Faktury, Przelewy, RODO, itd. Dla Was jest to oszczędność czasu i kosztów, a my dzięki doskonale zorganizowanemu procesowi jesteśmy w stanie sprawnie te zobowiązania zrealizować. Jest to sytuacja win-win.

Ochrona interesów obu stron

 

Transakcja odbywa się w oparciu o Regulamin platformy, który chroni interesy obu stron.

Każda transakcja odbywa się na zasadach Escrow. Reklamodawca przedpłaca środki, które są automatycznie przekazywane na konto Twórcy na platformie w momencie akceptacji przez Reklamodawcę efektu współpracy (najczęściej jest to link do publikacji). Dzięki temu Twórcy nie muszą się obawiać, że będą musieli upominać się o wynagrodzenie po prawidłowo wykonanym zadaniu.

 
Spory w trakcie współpracy można zgłaszać do nas przez specjalny formularz w panelu platformy. Rozstrzygamy je sprawnie i sprawiedliwie ?‍⚖️??‍⚖️

Kim jesteśmy

W oparciu o dane

 
Każdy Influencer ma określony swój potencjał reklamowy na platformie za pomocą:

 • zadeklarowanych przez siebie danych,
 • screen shotów z systemów statystycznych (Google Analytics, platform social media, itd.) potwierdzających deklarowane dane,
 • RaB Score – ocena oferty w skali 0-10 przez Zespół REACHaBLOGGER,
 • parametrów kanałów social media takich jak liczba fanów, followersów, subskrybentów,
 • każdy Influencer, który zrealizował współpracę ma przypisaną Ocenę 0-5, którą jest średnią ocen po zakończonych transakcjach (wyrażona w postaci Gwiazdek).

Dlaczego my?

 

Umożliwiamy Reklamodawcom i Twórcom współpracę bez pośredników. Mamy największą na rynku ofertę Twórców, są u nas Gwiazdy ? jak i Medium, Micro i Nano Influencerzy – dostęp do Katalogu ofert jest darmowy. Dzięki temu wyszukanie Twórców do współpracy i zrobienie media planu nie powinno zająć dłużej niż 15 minut. Pobieramy najniższą na rynku prowizję od współpracy – wynosi ona 15%. Nasza platforma umożliwia działania 24h. Wszystkie media dodawane przez Twórców na platformę przechodzą proces weryfikacji. Jesteśmy zdobywcą nagrody PAP 2018 za “Innowacyjność w łączeniu Influencerów i Reklamodawców”, Certyfikatu Przedsiębiorstwo Przyszłości oraz wyróżnienia Orzeł Innowacji 2019 ???
Jesteśmy numerem 1 w Polsce ? W 2021 roku rozpoczynamy świadczenie usług na rynkach anglojęzycznych.

„Reach a Blogger to narzędzie, które pomogło nam w przeprowadzeniu już kilkunastu kampanii reklamowych z udziałem influencerów. W każdej z kampanii wzięło udział od kilku do kilkudziesięciu twórców. Dzięki platformie za każdym razem cały proces przebiegł bardzo sprawnie, a jego koszty były niższe niż realizacja współprac w tradycyjnym modelu.”

– agencja Biuro Podróży Reklamy

Reklamodawca: Jak zacząć?

 1. Zarejestruj się. Za darmo. Bez zobowiązań. Tutaj >>
 2. Z Katalogu ofert wybierz te o interesującej Cię tematyce, typie medium, zasięgu i cenie za publikację reklamową. W ten sposób zawęzisz listę. W opcjach sortowania masz do dyspozycji RaB Score – ocenę każdego medium w skali 0-10 wykonaną przez nasz Zespół oraz Oceny innych Klientów po współpracach (Gwiazdki).
 3. Wybierz blogi z listy (dostępny jest widok tabeli, który umożliwia przeniesienie listy do prezentacji czy Excella). W ten sposób w 15 minut masz gotowy media plan.
 4. Klikając przy każdym blogu „Kup teraz” możesz kupić publikację za podaną cenę. I tak samo każdą kolejną. Jednak najpierw musisz zasilić swoje konto na platformie. Zrobisz to tu >>
 5. Alternatywnie zamiast wybierać z dostępnych ofert możesz opublikować Zlecenie, do którego będą zgłaszać się Twórcy. Potem wybierzesz najlepsze z otrzymanych ofert. Napisz również do Twórców, których ofert nie wybrałeś podając im powód odmowy.
 6. Platforma przeprowadzi Cię dalej przez komunikację z Influencerem.
 7. Działamy w oparciu o system Escrow – wypłata środków za publikację Blogerowi następuje dopiero po Twojej akceptacji linku z publikacją reklamową.
Kim jesteśmy
Kim jesteśmy

Twórca: Jak zacząć?

 1. Zarejestruj się. Za darmo. Bez zobowiązań. Tutaj >>
 2. Dodaj bloga i podaj cenę za publikację na Twoim blogu.
 3. Dodaj swoje kanały social media jak odrębne media i wyceń je.
 4. Upewnij się, że dodałeś swój avatar, fajną grafikę reprezentującą Twoją ofertę oraz krótki, atrakcyjny opis swojego medium i swojej oferty. Nie zapomnij o załączeniu 3 screen shotów pokazujących liczbę odpowiednio userów, followersów, fanów, subskrybentów według swoich statystyk. Podawaj wszystkie wartości uczciwie. Każdy zgłoszony kanał i tak przechodzi weryfikację.
 5. Zarabiaj biernie po prostu czekając na kontakt od Reklamodawcy (notyfikacje e-mailowe) lub czynnie odpowiadając na oferty Reklamodawców przeglądając Katalog zleceń! ?
Zare­je­struj się aby poznać ceny publikacji

Zare­je­struj się bez żad­nych zobo­wią­zań. To nic nie kosz­tuje. Po reje­stra­cji poznasz warunki współ­pracy z każ­dym z Influencerów, któ­rzy są na REACHaBLOGGER.

Jeśli masz pytania zapraszamy do sekcji FAQ

Odwiedź naszą sek­cję FAQ. Uzy­skasz w niej odpo­wie­dzi na więk­szość pytań. Jeśli będziesz potrze­bo­wał wię­cej infor­ma­cji zawsze możesz do nas napi­sać/zadzwo­nić.