Drodzy Influencerzy,

 

Chcielibyśmy Was poinformować, że z dniem 31.12.2020 roku platforma Reach a Blogger odchodzi od rozliczania prac influencerów za pomocą umów o dzieło (ograniczenia w rozliczaniu wprowadzamy już od 31.11.2020) ?

 

Zmiana ta związana jest z nowymi obowiązkami przedsiębiorców odnośnie umów o dzieło, które zaczną obowiązywać od 1.01.2021 roku, wprowadzonymi przez ZUS. Ilość projektów rozliczanych za pomocą umów o dzieło na naszej platformie powoli, ale systematycznie spada na korzyść rozliczenia za pomocą faktur, które obecnie są dominującą formą rozliczenia. Niemniej zdajemy sobie sprawę, że wciąż dla wielu z Was może być to spore utrudnienie. Niestety zmuszeni jesteśmy przyjąć takie rozwiązanie. Przepraszamy Was za zmiany i żałujemy, że musimy je wprowadzić ?  Mamy nadzieję, że wypracujecie po swojej stronie rozwiązania, które umożliwią nam dalszą współpracę ❤ 

 

Szczegółowe informacje ?

 

1️⃣ Wszyscy, którzy mają środki na koncie na platformie i rozliczają się na umowę o dzieło proszeni są o wypłacenie tych środków do 31.11.2020 (z uwagi na nadchodzący okres świąteczny w drugiej połowie grudnia).

 

2️⃣ Przypominamy, że minimalna kwota do wypłaty na umowę o dzieło wynosi 201 zł.

 

3️⃣ Jeśli kwota środków jest poniżej 201 zł, to bardzo prosimy o pilne zgłoszenie się do nowych projektów współpracy, tak aby zgromadzić środki powyżej 201 zł, która to kwota jest minimalną kwotą do wypłaty.

 

4️⃣ W przypadku influencerów, którzy z obiektywnych powodów nie mogą zgromadzić tych środków – powodem może być na przykład zaprzestanie działalności influencerskiej, to prosimy o zgłoszenia e-mailowe i będziemy takie przypadki rozpatrywać oddzielnie i szukać rozwiązania. W takim wypadku prosimy o podanie w zgłoszeniu loginu do konta na platformie (adres e-mail).

 

5️⃣ Liczymy, że większość z Was zostanie z nami i znajdzie sposób na rozliczenie przyszłych współprac w oparciu o fakturę. Może to być własna działalność gospodarcza lub inna firma, z którą posiadacie stosowną umowę.

 

6️⃣ Jeśli w przyszłości nie planujecie zmienić formy rozliczenia na fakturę, to prosimy powstrzymajcie się z zawieraniem nowych projektów współpracy przez naszą platformę już teraz, ponieważ rozlicznie tych środków na umowę o dzieło wkrótce stanie się niemożliwe.

 

Dla nas taki bieg rzeczy również nie jest korzystny, ale musimy adoptować się do zmieniającej się rzeczywistości i nowych przepisów. Przepraszamy Was za zmiany i żałujemy, że musimy je wprowadzić. Mamy nadzieję, że wypracujecie po swojej stronie rozwiązania, które umożliwią nam dalszą współpracę ❤