Sprzedaż, budowanie świadomości produktu, SEO, rekomendacje produktowe w Google, promocja aplikacji mobilnych, promocja biznesów lokalnych, prace kreatywne – to wszystko można realizować przy wsparciu influencerów, za pomocą naszej platformy ?
Wiele celów można realizować równocześnie i w ten sposób zwiększać efektywność działań – zwiększać ROI ?

 

1️⃣ Doraźna stymulacja sprzedaży.

 

To jedna z podstawowych potrzeb reklamodawców korzystających z naszej platformy. Sprawdzi się w przypadku produktów, które są nabywane spontanicznie i mają szerokie grono odbiorców. Marki e-commerce czy agencje działające, w ich imieniu mogą realizować ten cel wykorzystując to tego nasze kanały Instagram, YouTube i TikTok. W celu weryfikacji tego celu najlepiej posługiwać się kuponami zniżkowymi, które są dedykowane poszczególnym influencerom. Więcej na temat mierzenia pisaliśmy w publikacji Jak zweryfikować efektywność publikacji sponsorowanych influencerów podczas kampanii? 
Korzyści dodatkowe przy realizacji tego celu to budowanie świadomości produktu i marki, komentarze i reakcje w social media.

 

2️⃣ Długoterminowa stymulacja sprzedaży.

 

W przypadku stymulacji sprzedaży produktów lub usług, które skierowane są do węższej publiczności, mają wyższą cenę, sprawdzą się blogi webowe, które w dłuższym horyzoncie czasowym mogą dobrze wspierać sprzedaż. Dzięki blogom webowym użytkownicy powinni trafić na publikacje również dzięki wyszukiwarce Google. Korzyści dodatkowe przy realizacji tego celu to budowanie świadomości produktu i marki, traffic webowy i link building wspierający SEO dla Twojego e-commerce, oraz marketing rekomendacji oddziałujący na użytkowników poszukujących opinii o produkcie w Google.

 

3️⃣ Budowanie świadomości produktu i marki.

 

Jeśli dla danego produktu czy marki większość sprzedaży odbywa się w kanałach offline, to warto zadbać o budowanie świadomości produktu, przekazywanie jego benefitów, komunikowanie przewag konkurencyjnych i przede wszystkim informowanie o USP produktu (unique selling point). Wariacją tych działań może być popularyzacja konkursu związanego z produktem lub wręcz realizowanie micro konkursów w kanałach influencerów. Inną wariacją działań może być popularyzacja idei związanej z produktem lub usługą również w odniesieniu na przykład do akcji społecznej czy charytatywnej.
W przypadku tych działań użyteczne będą wszystkie rodzaje mediów występujące na platformie, kanały ? Instagram, YouTube, TikTok, Facebook oraz blogi webowe.

 

4️⃣ Wsparcie działań SEO dzięki link building.

 

Jednymi z klientów platformy Reach a Blogger są agencje SEO, platformy e-commerce oraz właściciele stron internetowych, którym zależy na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach. Liczne blogi webowe, które ma w ofercie platforma służą realizacji tego celu. Blogerzy tworzą publikacje spełniające wymagania SEO i umieszczają w nich linki w uzgodniony sposób i na uzgodniony czas. Przy ustalaniu tych współprac wszelkie wymagania co do czasu pozostawienia linków na blogach muszą być indywidualnie uzgadniane z influencerami (dobrym rozwiązaniem jest określenie: bez ograniczenia czasowego). Możliwe jest również umieszczanie linków w gotowych publikacjach. Korzyściami dodatkowymi z działań SEO są: marketing rekomendacji dla klientów szukających opinii o produktach w Google oraz traffic webowy.

 

5️⃣ Testy produktowe – rekomendacje w Google.

 

Część produktów, zwłaszcza te, których zakup wymaga namysłu, researchu, porównania cech, rozważenia zalet i wad, popycha klientów do przeszukiwania Google w celu znalezienia opinii, testów produktowych, ocen, jasnych opisów funkcji. Influencerzy, blogerzy i youtuberzy jak mało kto potrafią przeprowadzić testy produktów, na których się znają, potrafią je zręcznie opisać, sfotografować lub nakręcić video pokazując krok po kroku sposób użycia. Opisy marek często są zachowawcze, nie zawierają osobistego, emocjonalnego stosunku, nie są obiektywne. Blogerzy potrafią wyeksponować zalety, ale też wspomną zwykle o mniej znaczących wadach, co tylko doda publikacji wiarygodności. Rekomendacje w Google w odniesieniu do tych produktów pełnią ważną rolę w stymulacji sprzedaży, często przez długi okres, co należy brać pod uwagę przy ocenie ich skuteczności. Szeroka oferta blogów webowych i kanałów YouTube jest nieocenionym wsparciem dla marek i agencji poszukujących rozwiązań w tym zakresie. Dodatkowe korzyści związane z marketingiem rekomendacji, to link building wspierający SEO, budowanie świadomości produktowej oraz traffic webowy.

 

6️⃣ Nowość: Popularyzacja aplikacji mobilnej i oceny aplikacji w App Store i Google Play.

 

Niedawno poprosiliśmy influencerów o podanie z jakiego systemu operacyjnego korzystają na swoich smartfonach: iOS czy Android, po to, aby nasi klienci mogli łatwiej zlecać im promowanie aplikacji mobilnych. Popularyzowanie można łączyć z opiniowaniem aplikacji przez influencerów w Google Play i App Strore, co ma duże znaczenie dla popularności tych aplikacji. Szerokie grono micro i nano influencerów chętnie weźmie udział w testowaniu, promowaniu i opiniowaniu aplikacji. Oferty naszych influencerów można również filtrować po systemie operacyjnym komputera ? Mac lub Windows.

 

7️⃣ Nowość: Promocja lokalnego biznesu i oceny w Google, na Facebooku i na innych platformach.

 

Do promocji lokalnego biznesu niezbędna jest informacja w jakim mieście przebywa dany influencer, zwłaszcza gdy wiąże się to z fizyczną obecnością w restauracji, hotelu, na otwarciu sklepu lub na evencie, itd. Dlatego w ostatnim czasie poprosiliśmy influencerów, aby uzupełnili informację o tym jakie zamieszkują miasta. Mamy nadzieję, że pandemia szybko przeminie ?
Nasze zasoby są przygotowane na odmrożenie lokalnego biznesu. Oferty według miast można filtrować w Katalogu ofert.

 

8️⃣ Usługi kreatywne: copywriting, foto, video do wykorzystania w kanałach klientów.

 

Influencerzy to Twórcy internetowi. Aby prowadzić swoje media muszą łączyć kompetencje socialowe, posiadać skile foto i video, być dobrymi copywriterami. Tworzą najczęściej na potrzeby własnych kanałów mediowych, ale służą też swoim potencjałem kreatywnym klientom, którzy są zainteresowani usługami contentowymi na potrzeby kanałów marek, platform e-commerce i agencji. W takich wypadkach działają jak micro agencje reklamowe. Prawa majątkowe do tego rodzaju dzieł są przekazywane klientowi na podstawie Regulaminu platformy. Aby skorzystać z tego rodzaju usług należy dodać Zlecenie i wybrać z opcji „Praca kreatywna”.

 

Platforma Reach a Blogger daje szerokie możliwości, przy czym nasza prowizja jest najniższa na rynku i zawsze transparentna, wynosi tylko 15% i jest pobierana od influencera po zrealizowaniu współpracy ?

Oprócz powyżej opisanych zakresów usług oferujemy ? lokowanie w podcastach, reklamy na profilach ? LinkedIn, Twitter, Pinterest i na innych.

 

Aby przetestować zasoby naszej platformy tutaj możesz ? zasilić swoje konto 

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu ???