Coraz więcej Reklamodawców umieszcza na Reach a Blogger Zlecenia współpracy w kategorii Praca. Influencerzy są nie tylko ośrodkami wpływu ale również twórcami kreatywnymi ze skillami copywriterskimi lub foto-video. Marki i agencje coraz częściej to wykorzystują zlecając im przez platformę Reach a Blogger różne prace do wykonania.

 

Z jednej strony marki i agencje poszukują efektywnych kosztowo wykonawców, z drugiej strony Twórcy internetowi poszukują dodatkowych dochodów. Na styku tych dwóch potrzeb dochodzi do coraz większej ilości współprac przez platformę Reach a Blogger.

 

W stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku pojawiło się prawie dwa razy więcej ogłoszeń w kategorii Praca. Były to przede wszystkim Zlecenia dotyczące prac prac copywriterskich w celu wykorzystania tekstów na stronach klientów, prac copywriterskich z ukierunkowaniem na SEO, zlecenia sesji zdjęciowych czy zlecenia stworzenia materiałów video w celu wykorzystania ich na kanałach klientów.

Twórcy internetowi na co dzień piszą, robią zdjęcia, krótkie i długie formy audiowizulane. Mają praktyczne umiejętności, wiedzę i narzędzia. Często mają lepsze wyczucie odbiorców niż agencje, bo na co dzień stykają się z publicznością. Ich wielką zaletą jest zdolność do produkcji materiałów w sposób efektywny kosztowo, czego nauczyły ich doświadczenia influencerskie. Dla agencji i klientów, którzy optymalizują koszty prac marketingowych takie usługi są coraz bardziej interesujące.

W odpowiedzi na pytania informujemy, że w Regulaminie Reach a Blogger Twórcy internetowi wykonujący prace na rzecz Klientów zamówione przez Zlecenie typ: Praca, przekazują pełne majątkowe prawa autorskie do rezultatów prac Klientowi.

 

Jeśli jesteś Klientem i chcesz zlecić takie prace umieść Zlecenie tutaj i oznacz typ: Praca. Jeśli jesteś Twórcą i szukasz takich zleceń znajdziesz jej w sekcji Zlecenia dla Blogerów.