Od czasu do czasu wprowadzamy zmiany i modyfikacje w platformie mające na celu głównie podniesienie jej jakości i użyteczności, zwiększenie biznesu. Oto lista aktualnych modyfikacji, które właśnie wprowadziliśmy. 

 

Po pierwsze, w związku z dyskusją, która wywiązała się na facebookowej grupie branżowej Blogerzy Brainsztormują wprowadzamy przelicznik wynagrodzenia twórcy pokazujący kwotę netto w kilku nowych miejscach na platformie, czyli kwotę po odjęciu 15% prowizji platformy: w miejscu dodawania oferty, w katalogu zleceń, do których mogą zgłosić się influencerzy, w sekcji wiadomości oraz przy zleceniu wypłaty środków z platformy. Dodaliśmy też wszędzie adnotację, że kwota netto wynagrodzenia blogera będzie: w przypadku rozliczenia na umowę o dzieło pomniejszona o 9%, a w przypadku rozliczenia na fakturę vat powiększona o 23%.

 

Po drugie, w celu uatrakcyjnienia Waszych ofert, wprowadzamy obowiązek dodania zdjęcia logotypu bloga (300 x 200 px) dla nowo dodawanych mediów. Wszystkim twórcom rekomendujemy zaopatrzenie oferty w logotyp. Takie oferty są ponad 3 razy chętniej kupowane, w stosunku do tych pozbawionych obrazka. Warto się postarać i dać ilustrację wysokiej jakości, bo ona też ma wpływa na biznes.

 

Po trzecie, kolejną nowością jest pojawienie się osobnego filtratora po kategorii Gwiazdy oraz Mikro w katalogu ofert twórców. Ten moduł będzie teraz odrębnym elementem, nie będzie połączony z kategoriami tematycznymi, jak to miało miejsce wcześniej. W efekcie klienci będą mogli wyszukiwać blogi do współpracy dodatkowo filtrując zarówno po kategorii bloga jak i po temacie.

 

Twórcy internetowi rozliczający się na UoD znajdą (Edycja profilu > Dane finansowe) trzy nowe pola do uzupełnienia: gmina, powiat, nazwisko rodowe. Zmiana jest związana z koniecznością zmiany systemu do wystawiania UoD.

 

Korzystając z okazji przypominamy o zmianie minimalnej liczby userów / fanów / followersów / subskrybentów potrzebnych do dodania medium na platformie, która wzrosła do 500, o czym informowaliśmy już wcześniej. Teraz wprowadzamy blokadę systemową i kanału z wartością niższą niż 500 nie będzie można dodać.

 

Na zakończenie chcemy jeszcze wyjaśnić kwestię blogów niejawnych, które jak widzimy generują trochę Waszych pytań. Opcja blog niejawny skierowana jest do osób, które nie chcą ujawniać swojej marki. Blog niejawny to taki blog, którego nazwa nie wyświetla się w katalogu ofert. Klienci nie widzą adresu tego medium, adres jest ukryty. Są tego plusy i minusy. Plus jest taki, że nie afiszujecie się z działaniami handlowymi, minus – klienci rozpatrują takie oferty rzadziej, bo obok mają wiele ofert jawnych i nie muszą wchodzić w dialog z blogerem, żeby podjąć decyzję o współpracy. Naszym celem jest konwertowanie ofert twórców na adresy jawne, co przyczynia się do wzrostu potencjalnych współprac. Dodaliśmy przy dodawaniu oferty wyjaśnienie na temat tego czym jest blog niejawny, tak by było to jasne dla wszystkich nowych użytkowników.

 

Jednocześnie informujemy, że trwają prace nad wersją 3.0 platformy. Określiliśmy zakres nowych funkcji. Rozpoczęliśmy prace nad tworzeniem makiet. Wdrożenie wersji 3.0 to perspektywa kilku miesięcy.