W ubiegły weekend mieliśmy okazję gościć w Mielnie, na kolejnej edycji spotkań Blog Matters. To nadmorskie spotkanie blogerskie, na którym stawia się przede wszystkim na pogłębianie wiedzy i dzielenie się doświadczeniami ze specjalistami w swoich dziedzinach.

 

Uczestniczki, które zapisały się i wzięły udział w spotkaniach miały szanse posłuchać koleżanek i kolegów „po fachu”. Choć spotkanie przebiegało w dość kameralnym gronie, organizatorom i prelegentom nie można odmówić profesjonalizmu.

 
Co tam się działo?

Dwudniowe szkolenie w Unitral Medical Spa rozpoczęło się od wykładu Agaty Ciesielskiej na temat fotografii produktowej. Agata najpierw na prelekcji, a kilka godzin później na warsztatach, zdradziła nam tajniki i life-hacki, co zrobić, aby każdy lajkował i zachwycał się naszymi zdjęciami na Instagramie. Fotografka skupiła się przede wszystkim na kompozycji fotografii produktowej, co jest szczególnie ważne dla osób, które publikują na swoich profilach zdjęcia z lokowaniem produktu.

 

Oczywiście we wpisach sponsorowanych oprócz zdjęć, ważna jest treść. Temat copywritingu podjęła Ewa Popielarz. Ewa przygotowała na Blog Matters prezentację pt. „Copywriting w skali makro. Jak, gdzie, kiedy i za ile?”, w której doskonale wytłumaczyła jak pisać, żeby ludzie chcieli za to płacić, gdzie się pokazać, żeby nie zginąć w tłumie, kiedy zacząć, żeby nie ucierpiały na tym dzieci i ostatnie, choć nie mniej ważne: ile da się na tym zarobić. Wykład Ewy przydał się na pewno uczestniczkom, które jeszcze nie założyły własnej strony, ale nadal się nad tym zastanawiają.

 

O pisaniu opowiadała również  dzień później Krzysia Bezubik – autorką bloga Piszę, bo chcę oraz wielu książek i kursów.

 

Inne prelekcje skupiały się na marketingu i wypromowaniu własnej marki. Agata Ossowska opowiedziała, jak wykorzystać doświadczenie zawodowe w blogowaniu, a interaktywna Ola Gościniak z  zachęcała uczestniczki do inwestycji we własną markę i tworzenie e-produktów.

To były naprawdę pracowite i inspirujące dni, a wszystko działo się w przyjaznej atmosferze, stworzonej dzięki wsparciu sponsorów (m.in. Reach a Blogger), szumowi morskich fal, ale przede wszystkim wspaniałych blogerek.

 

Blog Matters z roku na rok łączy coraz więcej influencerów, życzymy organizatorkom, aby w przyszłości odniosły one jeszcze większy sukces!