Wszyscy influencerzy bądź blogerzy związani z influencer marketingiem i korzystający z  popularnej platformy WordPress powinni mieć na uwadze ryzyko związane z atakami hakerskimi na ich stronę – zjawisko cyberprzestępczości jest w ostatnich latach coraz silniejsze. Reach a Blogger podpowiada Wam jak zabezpieczyć witrynę opartą na WordPressie przed atakami w sieci. Istnieje wiele skutecznych rozwiązań, a jednym z nich jest właściwy wybór VPN, dzięki czemu możliwe będzie uniknięcie ataku.

 
Artykuł sponsorowany
 

Czym jest VPN i dlaczego jest taki ważny?

 

VPN, czyli wirtualna sieć prywatna umożliwia bezpieczne połączenie w sieci, między innymi dlatego jest często stosowana na przykład przez pracowników świadczących pracę zdalną czy wykonujących obowiązki w ramach home office. W ostatnich latach VPN zyskuje na popularności także w przypadku użytkowników prowadzących swoje strony internetowe za pośrednictwem WordPress – takie rozwiązanie znacząco utrudnia przejęcie połączenia przez hakerów. VPN sprawia, że kradzież danych czy wprowadzenie złośliwego oprogramowania jest utrudniona.

 

VPN – dlaczego naszym zdaniem jest niezbędny?

 

Dlaczego odpowiednie zabezpieczenie danych jest ważne w przypadku influencerów i blogerów będących posiadaczami stron internetowych opartych na platformie WordPress? Taki stan rzeczy wynika stąd, iż wielu z nich prowadzi za pośrednictwem WordPress oprócz bloga także wysyłkę newsletterów, czy wymienia wiadomości z użytkownikami. Oznacza to, że poprzez stronę mogą być gromadzone ich dane osobowe (imiona i nazwiska, adresy e-mail, numery telefonów itp.), zatem w przypadku udanego ataku hakerskiego dochodzi nie tylko do wycieku danych blogera lub influencera, ale także danych użytkowników.

 

To jeszcze nie jedyna korzyść wynikająca z używania VPN przez blogera lub influencera. Dzięki VPN można bowiem w bezpieczny sposób korzystać z darmowych publicznych sieci Wi-Fi bez narażenia na utratę danych (dane, które są transmitowane w ramach połączenia z publiczną domeną Wi-Fi są umiejętnie szyfrowane tak, aby hakerzy nie mieli do nich dostępu). Nasza platforma zajmująca się influencer marketingiem zdecydowanie zachęca zatem do skorzystania z tej usługi.

 

Jak wybrać odpowiedni VPN dla strony internetowej opartej na WordPressie?

 

Jak zabezpieczyć stronę opartą na WordPressie? Jest to pytanie, które zadaje sobie niejeden bloger i influencer posiadający stronę opartą na tej popularnej platformie. Wielu dostawców usługi VPN (zwłaszcza tych bezpłatnych) stosuje nie do końca przejrzyste praktyki biznesowe. Oczywiście, według nas nie oznacza to jeszcze, że należy bezwzględnie unikać bezpłatnych VPN. Ponadto, wielu dostawców płatnej usługi VPN oferuje możliwość darmowego wypróbowania funkcjonalności (najczęściej przez okres 30 dni). Jest to rozwiązanie, które daje możliwość przetestowania zalet oraz słabości najbardziej popularnych rozwiązań bez ponoszenia niepotrzebnych kosztów finansowych. Zatem, jeśli działasz jako bloger lub influencer i prowadzisz stronę na WordPressie, sprawdź, który darmowy VPN jest bezpieczny, sugerując się opiniami i recenzjami umieszczonymi na specjalistycznych portalach internetowych dotyczących cyberbezpieczeństwa.

 

Inne sposoby zabezpieczenia strony internetowej opartej na WordPressie

 

Oczywiście, wybór odpowiedniego VPN to nie jedyny krok, który w naszym przekonaniu warto podjąć w celu zabezpieczenia strony internetowej przed zagrożeniami czyhającymi w cyberprzestrzeni. Blogerze, aby móc zwiększyć poziom bezpieczeństwa związanego z prowadzeniem Twojej strony, rozważ także następujące działania pomocne w zapewnieniu ochrony danych na WordPressie:

 

✅ korzystanie z najnowszej wersji WordPressa,

 

✅ zainstalowanie odpowiednich wtyczek (pluginów),

 

✅ wybranie odpowiedniego dostawcy usługi hostingowej,

 

Należy jednak przy tym pamiętać, że skuteczny VPN to podstawa bezpiecznego działania w sieci.

 

Jak zabezpieczyć swoją stronę związaną z influencer marketingiem opartą na WordPressie – Reach a Blogger podsumowuje

 

Zgadzamy się, że wybór bezpiecznego VPN, który zapewni skuteczną ochronę przed cyberatakami, nie jest prosty. Wbrew pozorom, wyboru nie ułatwia różnorodność ofert w zakresie VPN dla strony internetowej, jakie możemy obecnie znaleźć w sieci. Wiele z usług polegających na udostępnieniu VPN kusi potencjalnych klientów niską ceną, co więcej, niektórzy z dostawców oferują tego typu rozwiązania za darmo. Ważne jest jednak, by podczas wyboru kierować się przede wszystkim analizą takich parametrów, jak na przykład sposób szyfrowania – pamiętaj, blogerze, tylko dzięki temu możesz uniknąć wycieku danych.