Czy wiesz jak sklepy internetowe i firmy e-commerce realizują przez platformę Reach a Blogger projekty influencerskie? Przeczytaj krótki poradnik jak wykorzystać wszystkie atuty influencer marketingu 🤓 📈 💰👇

 

Dla e-commerce ważne są następujące 👉 cele, które można realizować z Influencerami:
1️⃣ Stymulacja sprzedaży.
2️⃣ SEO.
3️⃣ Opinie o produktach lub usługach w Google.
Umiejętnie realizowany Influencer marketing może realizować te cele jednocześnie.

 

Aby realizować te cele, sklepy internetowe kupują przez Reach a Blogger publikacje reklamowe u Influencerów pamiętając o tym żeby:
1️⃣ Przekazać każdemu z Influencerów odrębny 👉 kod zniżkowy, który zostanie udostępniony fanom danego Influencera. Dzięki temu kodowi później będzie można sprawdzić na ile efektywny w stymulowaniu sprzedaży jest dany Influencer.
2️⃣ Uzgodnić pozostawienie linków pozycjonujących w publikacjach na odpowiednio 👉 długi czas. Oczywiście należy odpowiednio dobrać frazy i linki.
3️⃣ Zadbać o komunikację pod kątem pozycjonowania wpisów Influencerów 👉 jako opinii, które znajdą klienci w Google o Twoim e-commerce, kiedy w przyszłości będą sprawdzać czy warto zrobić zakupy.

 

Warto również posługiwać się linkami UTM do bardziej precyzyjnego mierzenia trafficu i sprzedaży. Ale przy zastosowaniu indywidualnych kodów rabatowych nie jest to konieczne.

 

Punkt 1️⃣ to głównie działania doraźne, punkty 2️⃣ i 3️⃣ to działania długodystansowe. Warto o tym pamiętać przy szacowaniu efektywności działań. W przypadku celu 1️⃣ najlepiej sprawdzą się kanały Influencerów: Instagram, YouTube, TikTok i web. W przypadku celów 2️⃣ i 3️⃣ najlepiej sprawdzą się blogi webowe oraz YouTube.
Mamy nadzieję, że te informacje będą przydatne w Twoich działaniach e-commerce z Influencerami za pośrednictwem Reach a Blogger.
Jeśli nie masz zasobów i wiedzy do prowadzenia tego rodzaju projektów to, nasz Zespół 🙋‍♂️🙋‍♀️ zrealizuje takie projekty dla Ciebie za dodatkową opłatą accouncką 🤗