W ubiegłą sobotę mieliśmy niesamowitą przyjemność gościć na 6. edycji Blogotoku. To cykliczna impreza, zrzeszająca, na ten jeden dzień w roku, Blogerów z całej Polski w Kielcach. Jest to na pewno świetne wydarzenie dla każdego ze świata blogosfery. Kielce odwiedzają początkujący i doświadczeni gracze; ci, którzy piszą o lajfstajlu i ci, którzy specjalizują się tylko w konkretnych kategoriach –  jednym słowem, wszyscy 😊.
 

Ale przejdźmy do najważniejszej kwestii – oprócz tego, że wydarzenia takie, jak Blogotok to przyjemnie spędzony czas i miła atmosfera, dają one wiele możliwości początkującym Blogerom. Czego możesz się nauczyć na takim evencie?
 

  1. Ciekawe prelekcje

Kieleckie targi rozpoczęły prelekcje blogerów www.alemeksyk.eu i www.mamygadzety.pl. Opowiadali, jak u nich zaczęła się historia z blogowaniem i jak zmieniały się ich blogi na przestrzeni lat. Prelegenci dawali rady (poparte przykładami ze swojego życia), jak ulepszyć prowadzenie własnej strony – pod względem merytorycznym, graficznym, a nawet deweloperskim.
 

  1. Spotkania z firmami

Ale możliwość rozmów z kolegami po fachu to nie wszystko. Partnerami tegorocznej edycji Blogotoku byli: @Brand24, @Kupon.pl, @Tradetracker i my 😊. Wymienione marki to firmy i narzędzia, które pomagają w biznesowym aspekcie bloga. Zajmujesz się swoją stroną hobbistycznie, a nie wiesz jak zmienić to w biznes? Takie prelekcje są idealne, aby dowiedzieć się wszystkich podstaw w tym temacie.
 

  1. Warsztaty

W sobotę mieliśmy również przyjemność prowadzić dla Was warsztaty z blogmarketingu. Adam (project manager REACHaBLOGGER) opowiadał o tym, jak zacząć zarabiać na blogu. M.in. rozmawialiśmy o tym, jak wycenić swój blog, w jaki sposób kontaktować się z klientami i jakie możliwości do zarobku oferuje nam prowadzenie bloga.
 
To tylko przedsmak, krótki wstęp do możliwości, jakie dają blogoeventy. Dzięki takim spotkaniom możecie wymieniać się doświadczeniem z innymi blogerami lub dowiedzieć się, jak urozmaicić lub usprawnić swoją stronę. A to wszystko w świetnej, rodzinnej atmosferze przy kawie i pysznym ciastku 😉. To widzimy się następnym razem, prawda?
 
Nie wiesz, gdzie będzie następna impreza? Tu masz wszystko w jednym miejscu: https://reachablogger.pl/kalendarium/
 


 
źródło: https://www.facebook.com/pg/blogotok