Wprawdzie nasza platforma jest zaprojektowana tak żeby z jej obsługą poradził sobie każdy kto robi choćby zakupy na Allegro, ale wiadomo, że pierwsze kroki na Reach a Blogger mogą być niepewne. Stąd krótki przewodnik dla Influencerów jak się u nas odnaleźć.
Warto przypomnieć na wstępie dwie rzeczy. Reach a Blogger jest dla wszelkiego rodzaju twórców internetowych: Influencerów, Blogerów, Instagramerów, YouTuberów, TikTokerów, Podcasterów, a nawet influencerów Twittera, Linkedina, Pinteresta oraz innych mniej popularnych platform.
No i najważniejsze. Rejestracje, posiadanie konta są darmowe. Pobieramy opłaty dopiero jak influencer zarobi – 15% prowizji od każdej współpracy. Jest to najniższa marża na rynku i do tego w pełni transparenta. Zapraszamy 😉

 

1. Najpierw rejestracja – jest darmowa

 

Rejestracja u nas należy do najprostszych z możliwych. Wypełniasz tylko dwa pola: e-mail i hasło. Do tego dwie zgody oraz captcha. Pamiętaj żeby kliknąć url otrzymany mailem 📧

 

2. Dodanie medium

 

Twoje medium to Twój kanał na IG, FB, YT, TT czy blog webowy lub jeszcze inne medium socialowe. Dodanie medium jest również bardzo proste i zajmuje od kilu do kilkunastu minut. Warto to zrobić starannie. Każdy kanał dodajesz jako oddzielną ofertę. Na co czekasz, dodaj medium!

 

Następnie dodajesz logo swojego kanału lub swoje zdjęcie lub inne przedstawienie graficzne, które dobrze reprezentuje Ciebie jako influencera – może to być na przykład Twoje zdjęcie. Weź pod uwagę, że wypełniając Dane osobowe również możesz dodać miniaturkę zdjęcia – warto tak dobrać obie grafiki aby ze sobą dobrze się uzupełniały (a w szczególności odradzamy powielanie tego samego zdjęcia w dwóch miejscach).

 

Masz do dyspozycji dwa pola opisowe: Opis medium i Opis oferty

 

W Opisie medium możesz zaprezentować się potencjalnym Klientom, określić czym się interesujesz, jaką tematykę poruszasz u siebie na kanale lub blogu. Wstęp służy temu, abyś przekazała podstawowe informacje o sobie i swojej stronie tak by informacje te wydały się interesujące potencjalnym reklamodawcom. Nie ma ograniczeń co do ilości znaków. Wyznajemy zasadę, że less is more. Kilka przemyślanych zdań powinno wystarczyć ✔️

 

Natomiast w Opisie oferty (na końcu formularza) określasz to jakie świadczenie oferujesz w ramach ceny. Generalnie podstawowe świadczenie na Reach a Blogger to publikacja sponsorowana na Twoim kanale. Ale możesz też zaoferować pakiet świadczeń, na przykład: 1 post na IG oraz 2 stories, albo publikacja na blogu webowym i share na FB oraz Twitterze. Jeśli oferujesz na Reach a Blogger kilka kanałów jako oddzielne oferty (zalecamy tak robić), to możesz w każdej z ofert wspomnieć jaka jest cena przy współpracy z wykorzystaniem wszystkich Twoich kanałów. Jeśli z założenia podchodzisz elastycznie do ceny możesz o tym również wspomnieć. W opisie oferty warto określić jaki czas jest Ci potrzebny na realizację współpracy. Jeśli działasz ekspresowo – wspomnij o tym. Jeśli nie reklamujesz określonych produktów, to warto je konkretnie tutaj wymienić. To jak zakomponujesz swoją ofertę zależy od Ciebie. Nie ograniczamy ilości znaków, ale zakładamy, że kilka zdań powinno wyczerpać temat ✔️

 

W przypadku, gdy wolisz nie ujawniać swojej marki, możesz wybrać opcję dodania bloga jako niejawnego. Zadbaj wówczas o to, aby w opisie nie podawać nazwy, a w miejsce logo wgraj zdjęcie ukazujące tematykę bloga. Zastanów się jednak, czy na pewno tego chcesz. Niejawne blogi rzadziej otrzymują propozycje współpracy i dlatego stanowią zdecydowaną mniejszość na naszej platformie.

 

Liczba fanów / followersów / czytelników👨‍🦱👩‍🦰🧔👱‍♀️

 

W następnym kroku wpisujesz miesięczną liczbę fanów / followersów / czytelników Twojego bloga lub też liczbę obserwujących i subskrybentów na kanałach social media. Twórcy z Instagrama, TikToka, Twittera podają liczbę followersów, właściciele blogów webowych podają miesięczną liczbę użytkowników odwiedzających bloga, YouTuberzy i Podcasterzy podają liczbę subskrybentów, właściciele Facebooków podają liczbę fanów, właściciele kont na LinkedIn podają liczbę kontaktów. W tym miejscu nie podajemy zasięgu swojego kanału socialowego.

 

Inne dane 🗂️

 

Określ liczbę postów, które średnio publikujesz w miesiącu. Dalej wybierasz język, w którym blogujesz lub prowadzisz kanał w social media. Oprócz tego uzupełniasz dalsze pola: podajesz miejscowość, płeć, informację z jakiego systemu operacyjnego korzystasz na komputerze i smartfonie. Uzupełnienie powyższych danych jest potrzebne do tego, aby reklamodawcy mogli u nas filtrować oferty i proponować na przykład reklamowanie aplikacji mobilnych lub programów. W przypadku miasta chodzi z kolei o ułatwienie wyboru influencerów przedsiębiorstwom lokalnym. Warto zatem wskazać te dane, gdyż wskutek ich udostępnienia zwiększa się szansa na nowe propozycje współpracy od klientów wybierających influencerów z naszego Katalogu ofert.

 

Następnie wybierasz kategorię tematyczną Twojej strony lub kanału, przy czym nie musisz ograniczać się tylko do jednej. Maksymalnie można zaznaczyć 3 kategorie.

 

Statystyki 📈

 

Należy wgrać trzy screenshoty statystyk obrazujące liczbę użytkowników (nie liczbę sesji) z następujących okresów: z ostatniego miesiąca, z przedostatniego miesiąca i za cały rok. Ważne jest, żeby zadeklarowana liczba była zgodna z liczbą miesięcznych użytkowników na screenie oraz odpowiadała rzeczywistości.

 

Statystyki blogów webowych: na statystykach musi być widoczna nazwa bloga. W przypadku Google Analytics najlepiej wejść w Acqusition > All traffic > Channels i dla 3 wybranych okresów zrobić screen shoty. Jeśli nie posiadasz statystyk z Google Analytics, wgraj statystyki z innego systemu.

 

Cena za publikację sponsorowaną 💰

 

Tworząc ofertę należy określić cenę za wpis sponsorowany. Zasadniczo wyceniasz to co opisujesz. Wycena odnosi się do sekcji Opis oferty.

 

Cenę ustalasz dowolnie. My w podane ceny raczej nie ingerujemy ale możemy pomóc. Jeśli podasz cenę za wysoką, to pewnie klienci nie skorzystają. Jeśli podasz za niską, to może okazać się, że będziesz żałować, że pracujesz na zbyt niskiej stawce. Nasza rekomendacja: podaj cenę wypośrodkowaną.

 

Cenę możesz zmieniać. Możesz rozważyć podanie na początku ceny nieco niższej i potem jak zaliczysz kilka udanych współprac podwyższyć ją do preferowanego poziomu. Dzięki współpracy przez platformę zbierasz oceny w postaci gwiazdek. Pozytywne oceny, podobnie jak na Allegro, wpływają na większe zainteresowanie reklamodawców.

 

Każda wystawiona przez Was oferta powinna być wyceniona. Jeżeli brak Ci doświadczenia przy wycenie, napisz do nas, a coś razem wymyślimy. Oferty bez podanych cen cieszą się mniejszym zainteresowaniem reklamodawców.

 

Mimo to dysponujesz możliwością zgłoszenia medium bez wyceny. Wtedy Klient może zaproponować cenę, na którą możesz się zgodzić bądź nie. W każdym wypadku możliwa jest negocjacja ceny przez platformę Reach a Blogger, w sekcji komunikacyjnej z reklamodawcą. Dotyczy to również ofert, które mają podaną cenę.

 

Po uzgodnieniu ceny nasz moderator może ją w każdej chwili zmienić. Wystarczy, aby obie strony zgodziły się na cenę usługi. Gdy status transakcji ulegnie zmianie na: „w trakcie realizacji”, można spokojnie zgłosić transakcję do moderacji (przycisk na samym dole, po lewej stronie), a w komentarzu napisać ustaloną cenę. Po zgłoszeniu nasz moderator dokona jej zmiany. Dzięki temu zabiegowi nie trzeba tworzyć transakcji od nowa.

 

3. Kolejne oferty 👨‍💻

 

Pamiętaj, że możesz dodać swoje kolejne media jako oddzielne oferty. Na przykład oddzielnie Instagram, TikTok i oddzielnie YouTube lub blog webowy. W tym przypadku powtarzasz wyżej opisany proces. Z każdą kolejną ofertą pójdzie Ci szybciej. Wszystkie swoje oferty możesz zawsze dodawać, edytować, kasować w panelu Influencera platformy Reach a Blogger. Im więcej ofert, tym więcej szans na współpracę.

 

Jeśli masz pytania lub uwagi zawsze możesz napisać do Moderatora bok@reachablogger.pl ☎️📧🙋‍♀️

 

Życzymy udanych współprac 😎