Wielkie kalendarium imprez blogerskich– dlaczego powinieneś tam być?

ID:138419144

Wielkie kalendarium imprez blogerskich– dlaczego powinieneś tam być?

Już od kilku lat imprezy blogerskie gromadzą wokół siebie szerokie grono autorów. Uczestnikami tych wydarzeń są zarówno hobbyści, pasjonaci, jak również ci, którzy z blogowania uczynili pełnoetatowy zawód. Po co brać udział w tego typu eventach i dlaczego cieszą się one tak dużym zainteresowaniem? O tym opowiemy w dzisiejszym poście.

Co jakiś czas blogerzy opuszczają wirtualny świat, by spotkać się w rzeczywistości. Z myślą o nich organizowane są wydarzenia nastawione na wymianę doświadczeń, dzielenie się swoimi pasjami, zawieranie kontaktów biznesowych, a niekiedy przyjaźni. Spotkania służą także poznaniu mechanizmów pozwalających odnieść sukces w blogosferze. To także doskonała okazja, by dowiedzieć się, jak współpracować z markami i oczywiście jak zarabiać na blogu.

Zdecydowana większość eventów ma charakter cykliczny i są wśród nich zarówno duże imprezy, jak i spotkania kameralne. Także udział w większości jest bezpłatny, o ile nie są to np. konferencje naukowe. Przyjrzyjmy się więc najważniejszym i najbardziej prestiżowym wydarzeniom i zobaczmy, które z nich przyciągają blogerów i dlaczego.

Blog Forum Gdańsk to najbardziej prestiżowy event blogerski, który organizowany jest od 2010 roku. Jego tematyka skupia się zwłaszcza na nowych mediach oraz sposobach komunikacji w sieci. Prelegenci to często celebryci blogosfery, którzy w swoich wystąpieniach dzielą się doświadczeniami i inspirują do pisania. Motywem przewodnim tegorocznej konferencji, która miała miejsce w dniach 24-25 września, stało się pytanie „Czy blogerzy zmieniają świat na lepsze?”.

Sławnych autorów blogosfery spotkamy także na drugiej niezwykle prestiżowej imprezie, a mianowicie na Blog Conference Poznań. Tu mówi się głównie o biznesie, o blogowaniu jako o poważnej pracy, a także jako drodze do sukcesu. Zapoczątkowany 2015 roku wątek praktyczny „Jak zarabiać na blogu” zostanie rozwinięty na kolejnym spotkaniu blogosfery w dniach 27-28 maja 2017 roku. Jeśli interesują Was takie zagadnienia jak: współpraca z blogerami, współpraca z vlogerami, współpraca z partnerami, budowa własnej marki czy potencjał reklamowy bloga, ten event jest dla Was.

Obowiązkowym wydarzeniem w kalendarzu każdego twórcy internetowego jest See Bloggers odbywające się corocznie w Gdyni. Festiwal ten stawia na integrację i edukację działaczy blogosfery i skupia się przede wszystkim na jej marketingowej stronie. Czym jest wysokiej jakości content, jak zarobić na blogu, czy jak połączyć bloga z prowadzeniem biznesu, to tylko niektóre zagadnienia podjęte na lipcowej konferencji. Uczestnicy chwalą sobie także ciepłą i prawie domową atmosferę eventu. No cóż, trzeba tam być!

Skoro już jesteśmy przy ciepłej atmosferze, odbywający się pod szyldem Och My Blog cykl spotkań z pewnością spotka się ze szczególną sympatią tych, którzy lubią dyskusje w małym kameralnym gronie. Formuła wydarzenia zakłada udział maksymalnie 12 osób, dzięki czemu zarówno prowadzący, jak i blogerzy czy vlogerzy mogą wymieniać się doświadczeniami i swobodnie dyskutować. Każdy otrzymuje możliwość zabrania głosu i zainteresowania pozostałych nurtującą go kwestią. Impreza w przeciwieństwie do innych nie ma stałego miejsca. Odbyła się już w Katowicach, Warszawie i Toruniu. Ciekawe dokąd dotrze w 2017 roku?

Podczas kieleckiego Blogotoku prelegenci rozprawiają na temat personal brandingu blogera, roli blogera w oczach firm czy wagi jaką stanowi identyfikacja wizualna bloga. Panele dyskusyjne oraz kreatywne warsztaty integrują blogerów z całego kraju.

Tegoroczna warszawska Blogowigilia wciąż jeszcze przed nami. Od 2011 roku bardzo szybko zyskała popularność i gromadzi szerokie grono influencerów. Również i tu ma miejsce szeroka i ożywiona wymiana poglądów, doświadczeń oraz spostrzeżeń. Sami autorzy zostają zachęceni do włączenia się w różnego rodzaju akcje charytatywne, a na facebookowym fanpage’u imprezy znajdziemy m.in. zdjęcia ze wspólnej aukcji uczestników Blogowigilii oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się inaczej, imprez blogerskich w Polsce jest naprawdę sporo. Wymienione tutaj, to te, które uznaje się za największe i najważniejsze. Warto zauważyć, że organizowane są także branżowe imprezy blogerskie (w sieci na pewno znajdziemy namiary na kulinarne imprezy blogerskie jak choćby Blogerchef czy podróżnicze np. Wachlarz), jak i regionalne (Blosilesia czy Toruń Blog Meeting). Szeroki temat content marketingu oraz zarabiania na blogu gromadzi nie tylko tradycyjnych blogerów. Prestiżowe eventy przyciągają vlogerów, jak również influencerów działających w innych kanałach jak Facebook czy Twitter. To tylko potwierdza, jak różnorodnym światem jest blogosfera.

Aby zostać uczestnikiem któregoś z wymienionych eventów, wystarczy się zarejestrować na stronie internetowej wydarzenia. Swoją drogą jesteśmy ciekawi, na które z nich Wy zapisalibyście się najchętniej. Czekamy na Wasze typy w komentarzach :)

Brak Komentarzy